V rámci Inovační laboratoře Centra pro přenos poznatků a technologií vznikl v LS 2021 mj. i podcast Steppin into Asia. Jak už název napovídá, podcast se zaměřuje na tzv. Asian studies a připravují jej doktorandi z Ústavu Asijských studií FFUK a členové spolku Orientalistický expres. Cílem není jen reflexe asijských témat, ale hlavně jejich propojení s ostatními obory jako religionistika, historie a antropologie. V současnosti podcast vytvářejí Martin HankerPetr Jandáček a předpokládá se i zapojení dalších kolegů.

            Protože asijská studia jsou pestrou směsicí jazyků, přístupů a možností, je i podcast samotný rozdělen na série a minisérie. Například série #deeptalk se snaží propojovat asijská studia s obecnějšími obory, přístupy a metodami a série #orientalismus je záznamem přednášek předmětu Orientalismus po Saidovi. Kromě akademicky zaměřeného obsahu vzniká i minisérie #tabáček, která se soustředí na krátké zajímavosti z antropologie tabáku a minisérie #bizár, která má ambice poukazovat na zvláštnosti související s asijskými studii. 

            Steppin into Asia je možné „naladit“ buď na webu podcastu, na naší vlastní stránce, nebo v podcastových aplikacích Apple Podcasts, Google Podcast a Spotify, případně Podbean App, Amazon Music a TuneIn. 

Kategorie: Oznámení